كشاورزان مجددا نسبت به اجراي كانال لوله گذاري انتقال آب زاينده رود، يعني طرح غير قانوني «بن-بروجن» اقدام كردند

اخبار فوری

حسین محمدرضایی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور کشاورزان اصفهان در محوطه سد تنظیمی زاینده‌رود، محل آبگیری طرح غیر قانونی «بن-بروجن» اظهار داشت: کشاورزان نسبت به مسدود کردن کانال حفاری شده با بکارگیری همان ماشین‌آلاتی که برای حفر کانال تدارک دیده شده بود، اقدام کردند.

وی افزود: این پروژه غیرکارشناسی و غیر قانونی است و این طرح بر خلاف مصوبات شورای عالی آب و خلاف اصول بین المللی انتقال آب (طبق تعریف یونسکو) است.

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان تصریح کرد: انتقال آب از حوضه کم آب و بحرانی زاینده‌رود به حوضه پر آب و دارای آب مازادِ کارون هیچ پشتوانه منطقی و مطالعاتی ندارد.

۹۰ درصد استان مجاور در حوضه کارون قرار دارد

وی افزود: باید مسئولان برای این پرسش که چرا وقتی بیش از ۹۰ درصد استان مجاور در حوضه کارون قرار دارد اما تمام طرح‌های آبی این استان از حوضه بحرانی زاینده‌رود تأمین می‌شود پاسخی شفاف بدهند.

محمدرضایی تاکید کرد: سوال اینجاست که به چه دلیل مسئولان کشوری از جمله وزیر نیرو، معاون اول ریاست جمهور و وزیر کشور با پا فشاری به اجرای این طرح غیر قانونی و غیر کارشناسی و تغییر خط مرزی می‌خواهند موجب اختلاف مردم دو استان اصفهان و چهارمحال شوند، چنین مسئولینی باید پاسخ گوی اعمال و اتفاقات احتمالی خود باشند.

http://www.mehrnews.com/news/4808823

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *