با توجه به میزان بارش های بهاره در دو ماه آینده برای تداوم زاینده رود برای کشت تابستانه تصمیم گیری خواهد شد

اخبار زاینده رود

در گفتگو با مهر عنوان شد؛
زاینده رود بازگشایی شد.

خبرگزاری مهر – اصفهان
۱۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۴

اصفهان-عضو هیئت مدیره نظام صنف کشاورزی اصفهان با اعلام بازگشایی زاینده رود گفت: با توجه به میزان بارش های بهاره در دو ماه آینده برای تداوم زاینده رود برای کشت تابستانه تصمیم گیری خواهد شد.

حسین محمدرضایی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به بازگشایی سد زاینده رود از بامداد پانزدهم فروردین ماه اظهار داشت: برای تکمیل دوره آبیاری کشت پاییزه کشاورزان از بامداد پانزدهم فروردین ماه تا ١۵ خردادماه خروجی آب از سد زاینده رود افزایش یافت.

وی در مورد نیاز آبی کشاورزان بیان داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی امسال ان شاءالله که کشت غله کشاورزان تا تاریخ معین شده یعنی ١۵ خرداد رسیده باشد و در غیر این صورت باید برای تاریخ بسته شدن آب برای کشاورزان تجدید نظر شود.

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان افزود: تخصیص آب برای کشت تابستانه منوط به بارش های دو ماه آینده خواهد بود که امیدواریم به فضل الهی محقق شود تا کشاورزان با تداوم زاینده رود برای کشت تابستانه بتوانند شعار امسال «جهش تولید» که توسط مقام معظم رهبری نام گذاری شده را محقق نمایند.

وی با درخواست تامین کود ازته مورد نیاز کشاورزان توسط دولت گفت: کشاورزان در تمام مراحل رویشی کشت شان نیازمند کود ازته هستند و لازم است تا کود مورد نیاز کشاورزان با نرخ دولتی در اختیار آنها قرار بگیرد.

محمدرضایی بیان داشت: کود اوره در بازار آزاد سه برابر قیمت حمایتی دولت است که این هزینه کردن برای این کود و در این شرایط ظلم مضاعفی به کشاورزان است و قیمت محصول تمام شده را بالا خواهد برد و از سود کشاورزان کاسته می شود.

وی تاکید کرد: تمام کشاورزان موارد بهداشتی را برای جلوگیری از درگیری کرونا ویروس رعایت نمایند و ماشین آلات، ادوات، تجهیزات و وسایل کارخود را به طور مرتب و دقیق ضد عفونی نمایند.
کد خبر ۴۸۹۱۴۰۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *